ВОГОНЬ СЕРДЕЦЬ

ТВЕРДІСТЬ ДУХУ

Баскетбольна феєрія. Два овертайми та перемога «Кременя»

Баскетбольний трилер влаштували в Кременчуці «Кремінь» та  «Харківські соколи». Двобій команд не віщував інтриги в першій грі, коли кременчужани впевнено перемоги, але наступного дня протистояння більше нагадувало фінал чемпіонату, а не зустріч регулярної першості у Вищій лізі.

Байда повертається, «Кремінь» перемагає

3 лютого. Кременчук. Арена КДЮСШ-2.

«Кремінь» – «Харківські соколи» 104 : 85 (27 – 17, 31 – 20, 26 – 16, 20 – 32)

Протистояння цих команд в Кременчуці мало стратегічне значення з прицілом на плей-оф. «Харківським соколам» конче потрібна була бодай одна перемога, адже це покращувало їх турнірні перспективи в боротьбі за місце в четвірці команд, котрі продовжать суперечку за чемпіонство у плей-оф. «Кремінь» мав вигравати двічі, аби закріпитися в трійці лідерів у своїй групі.

В першій грі кременчужани впевнено виконали завдання. Вони не залишили шансів «соколам», адже вже після другої чверті мали перевагу більше 20 очок. Не відчули господарі проблем і надалі та впевнено довели справу до перемоги.

У складі «Кременя» 19 очок набрав Богдан Байда, який повернувся до команди та став її капітаном. Порадував Богдан вболівальників і класним данком. У свою чергу кременчуцький центровий Олександр Рихлюк здійснив сім підбирань та набрав 23 очки. На рахунку Олексія Чигринова 14 очок, а Олександра Неруша – 12 очок.

У харківської команди справжнім лідером був Роман Ольховський – 23 очки та 5 підбирань.

Коли і одного овертайму замало, а Неруш рятує команду

4 лютого. Кременчук. Арена КДЮСШ-2.

«Кремінь» – «Харківські соколи»  95 : 94  

(15 – 22, 18 – 21, 20 – 17, 24 – 17, ОТ 12 – 12, ОТ 6 – 5)

N22A8742

Ця гра стала суцільним антиподом тому, що відбувалося напередодні. Гості розпочали не просто впевнено, а настільки зухвало, що «Кремінь» певним чином і не зрозумів, як все змінилося у порівнянні з минулою грою. Причому «соколи» додали не просто в азарті, настрої, результативності, підбираннях, але й в жорсткості, що в подальшому перетворило баскетбол на битву. Як кажуть – перемога за будь-яку ціну. Для гравця БК «Кремінь» Олександра Неруша ця ціна могла стати  дуже високою, адже йому від суперників дісталося найбільше.

N22A8939

Першу чверть Харків впевнено виграв, а кременчужани налаштовувалися на боротьбу занадто довго. Друга частина першої половини кращою для кременчужан не стала. У господарів був дуже низький показник результативності, а «Харківські соколи» явно виправили приціл і щоразу точно кидали як з середньої, так і дальньої дистанції. На велику перерву Харків пішов за переваги у «+10» і «Кременю» варто було кардинально змінювати ситуацію.

N22A8914

Запрягали господарі важко, але спільними зусиллями лідерів Богдана Байди, Олександра Неруша, Анатолія Челована, Івана Тимощука, Олексія Чигринова та інших поступово почали наздоганяти суперника. «Соколи» натиск тримали як могли, жорсткість стала нормою. Найбільше діставалося Олександру Нерушу – вже у третій чверті він помітно шкутильгав, але суттєво допомагав своїй команді.

 

Характер протистояння позначився на кількості персональних фолів для гравців. Під кінець зустрічі команди залишалися без ключових виконавців, які йшли з майданчику за 5 фолів. Це додавало грі нервовості та підвищеної емоційності.

У четвертій чверті «Кремінь» вперше вийшов вперед завдяки ефективному данку капітана Богдана Байди – 70:69. Проте Харків ситуацію виправив і на останніх секундах основного часу передбачити переможця було неможливо. 77:77 – саме такий рахунок був після завершення 4 чверті – овертайм.

N22A8827

Старт у ньому краще вдався гостям, які відірвалися на 4 очки, а «Кремінь» героїчно намагався виправляти власні помилки, до того ж гра все більше загострювалася і суддям було непросто тримати ситуацію під контролем. За кілька секунд до завершення овертайму «Кремінь» врятував Олександр Неруш, який неймовірним триочковим вирівняв ситуацію – 89:89. Другий овертайм! Такого український баскетбол не бачив давно.

N22A8993

Його команди розпочали та продовжили без декількох гравців, які залишили майданчик за 5 фолів. Господарі грали без Олександра Рихлюка, Івана Тимощука, Олексія Чигринова. Змушений був піти з майданчика і Олександр Неруш, якого все ж вивели з «ладу» завдавши удару ліктем. Проте «Кремінь» з молодими Антоном Михайленком та Антоном Постілом змогли довести справу до перемоги. Богдан Байда, Анатолій Челован, Аміль Хамзаєв додали необхідного досвіду у нервовій кінцівці. У підсумку перемога – 95:94 на користь кременчужан і вони залишаються в трійці лідерів.

N22A9165

У «Кременя» безумовним лідером був Олександр Неруш – 27 очок, 17 очок на рахунку Анатолія Челована, у Харкова 20 очок набрав Микита Базилєв.

Наступними вихідними «Кремінь» зіграє в гостях проти «Дніпра-2» (Дніпро).

Залишити коментар